"Petarda" Vest Hema, Milan bez muke u Pragu

Fudbaleri Vest Hema plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su na svom terenu deklasirali Frajburg - 5:0
"Petarda" Vest Hema, Milan bez muke u Pragu© Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U prvom meču je Frajburg slavio, golom u poslednjim minutima - 1:0, pa se očekivalo mnogo više uzbuđenja u revanš meču u Londonu.

Međutim, "čekićari" su deklasrali nemačku ekipu, pa su moćno došli do četvrtine finala.

Posle prvog dela igre Vest Hem je imao dva gola prednosti, pošto su pogađali Paketa i Boven.

Na 3:0 je povisio Kresvel, a sa dva gola je meč završio Mohamed Kudus.

U četvrtfinalu će igrati i fudbaleri Olimpika iz Marselja, iako su poraženi od ekipe Viljareala na gostovanju rezultatom 3:1.

Prvi meč kod kuće dobila je francuska ekipa rezultatom 4:0.

Golove za španski tim su postigli Etijen Kapu u 32. minutu, Aleksander Sorlot u 54. minutu i Herson Moskuera u 86. minutu.

Jedini gol za Olimpik postigao je Žonatan Klaus u 94. minutu.

Fudbaleri Benfike su takođe obezbedili plasman u četvrtfinale, pošto su na gostovanju pobedili ekipu škotskog Rendžersa sa 1:0.

Prvu utakmicu je isto dobila ekipa Benfike na svom stadionu rezultatom 3:2.

Jedini gol je dao Rafa Silva u 66. minutu.

Plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedili su i ekipa Milana, koja je pobedila Slaviju u Pragu rezultatom 3:1, nakon pobede u prvom meču - 4:2.