U derbiju 29. kola španskog prvenstva, Barselona je sa ubedljivih 3:0 savladala Atletiko u Madridu
Feliks ponovo koban po "svoje", desetkovana Barsa priredila Atletiku debakl u MadriduGetty © Angel Martinez

Preko godinu dana Atletiko Madrid nije izgubio meč na stadionu "Vanda Metropolitano" u prestonici Španije, a onda se pojavila Barselona.Ž

Barsa je u ogromnoj meri bila desetkovana, pošto zbog povreda nisu igrali Pedri, Gavi, De Jong, Kanselo, Tores i Balde.

Takođe, u 42. minutu je Ćavi zaradio drugi crveni karton ove sezone, pa je "kormilo" ponovo preuzeo njegov stariji brat Oskar Ernandez.

Čak ni činjenica da je Atletiko ovaj derbi dočekao u dobrom raspoloženju zbog plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, nije promenila odnos snaga dve ekipe.

Katalonci su više nego ubedljivo došli do pobede od 3:0, uz utisak da je vrlo lako mogla da postigne još neki gol.

"Jorgandžije" su bolje ušle u meč, ali je Barsa prva povela.

Igrao se 38. minut kada je Levandovski iskosa proigrao Feliksa, a ovaj postigao pogodak protiv ekipe koja ga je poslala u Barsu na pozajmicu.

Feliks je čitav meč ispraćen zvižducima sa tribina, a posebno je to bilo izraženo nakon gola koji je postigao.

Tek dva minuta u drugom poluvremenu, bilo je potrebno gostima da dođu do novog gola.

Rafinja je iskoristio kiks sredine terena Atletika, uposlio Levandovskog, a poljski napadač na sjajan način postigao gol od stativu gola koji je čuvao Jan Oblak.

Do kraja meča viđen je još jedan gol, a ponovo je jedan od aktera bio Levandovski.

Još jednom se Barsina "devetka" našla u ulozi asistenta, ovoga puta nakon centaršuta ka Ferminu, a mladi fudbaler je glavom matirao golmana domaćih i postavio konačan rezultat.

U poslednjem minutu nadoknade, Vitor Roke je pobegao odbrani Atletika, a desni bek Molina je napravio prekršaj i zaradio tako crveni karton.

Barselona je pobedom iskoristila kiks Đirone i izbila na drugo mesto na tabeli La Lige.

Ćavijev tim sada ima 64 boda, što je osam manje od lidera Real Madrida, a dva više od pomenute Đirone.

Atletiko je pao na peto mesto, sa 55 bodova, jednim manje od četvrtoplasiranog Bilbaa.