Barsini klinci u četvrtfinalu, Raja odbranio penale Portu

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su sa 3:1 savladali ekipu Napolija. Arsenal je nakon boljeg izvođenja penala, eliminisao Porto
Barsini klinci u četvrtfinalu, Raja odbranio penale PortuGetty © Xavi Bonilla/DeFodi Images

Fudbaleri Barselone 23. put u istoriji igraće četvrtfinale elitnog takmičenja, pošto su u revanš meču osmine finala na "Monžuiku" savladali ekipu Napolija 3:1.

Napolitanci nikada u istoriji nisu savladali Barsu, pa su nastavili negativnu tradiciju. Sa "Maradone" doneli su samo 1:1, a Ćavi Ernandez im je suprotstavio izuzetno mladu ekipu.

Prvi put u istoriji Lige šampiona dogodilo se da jedna ekipa počne meč sa dvojicom igrača mlađih od 18 godina - Jamal i Kubarsi, ali to je izgleda dalo rezultat.

Barsa je u samo dva minuta postigla dva gola i stekla veliku prednost u 17. minutu.

Prvo je još jedan mladić Fermin Lopez bio precizan, da bi dva minuta kasnije Kanselo naleteo na loptu koja se odbila od stative i savladao Mereta.

Ipak, Napolitanci su smnjili rezultat u finišu prvog dela, a strelac je bio Rahmani, posle asistencije Politana.

Pokušavao je Napoli u drugom delu da dođe do izjednačenja i eventualnih produžetaka, ali nisu imali ni sreće.

Osimen je pao posle duela sa Kubarsijem, ali holandski sudija Makeli nije svirao penal.

Barsa je posao završila u 83. minutu, kada je Robert Levandovski otklonio sve sumnje u Barsin prolazak među osam najboljih u takmičenju.

U drugoj utakmici dana, Arsenal i Porto su priredili pravu dramu.

Engleski klub uspeo je golom Trosara u 41. minutu da nadoknadi zaostatak iz prvog meča.

Ipak, do kraja regularnih 90, a potom i 120 minuta, rezultat se nije menjao.

Pobednik dvomeča bio je poznat tek nakon izvođenja penala, a u seriji šuteva sa bele tačke, bolje su se snašle "tobdžije".

Bilo je to prvi put još od finala 2016. godine, da je meč Lige šampiona rešen nakon penal završnice.

David Raja bio je junak Arsenala, pošto je odbranio dva penala: Galenu i Vendelu.

Precizni za Arsenal bili su Odegar, Haverc, Saka i Rajs.

Golove za Porto u penal seriji postigli su Pepe Akino i Marko Grujić.

• 12. mar 2024 • 23:48

23:48

Arsenal ide u četvrtfinale!

Još jednom je David Raja pročitao rivala, ovoga puta odbranivši penal Galenu.

Kako je Rajs pogodio za engleski klub pre toga, Arsenal je sa 4:2 slavio u penal seriji i izborio plasman u četvrtfinale.

Porto je završio ovogodišnje takmičenje u Ligi šampiona.

• 23:47

Treća serija: Arsenal - Porto 3:2

Saka je pogodio za Arsenal, a srpski fudbaler Marko Grujić postigao je gol za Porto.

"Tobdžije" vode 3:2 nakon tri serije.

• 23:44

Druga serija: Arsenal - Porto 2:1

Raja je odbranio udarac Vendela, a pre toga je precizan bio Haverc.

Arsenal vodi u penal seriji 2:1.

• 23:42

Prva serija: Odegard i Akino precizni

Nakon prve penal serije je 1:1, pošto su precizni bili Odegard na jednoj, a Akino na drugoj strani.

• 23:37

Penali u Londonu!

Ni nakon dodatnih pola sata fudbala, pobednik dvomeča Arsenala i Porta se nije odredio.

Plasman u četvrtfinale Lige šampiona, izboriće bolji iz penal serije koja sledi.

• 23:22

106' - Počeo je drugi produžetak

Poslednja šansa da Arsenal ili Porto dođu do gola i prolaza dalje. Ukoliko to ne urade u narednih 15 minuta, gledaćemo penale.

• 23:20

Kraj prvog produžetka, bez promene rezultata

Nije bilo golova u prvih 15 minuta dodatne igre u Londonu. Arsenal vodi 1:0, a u ukupnom rezultatu je 1:1.

• 22:58

Produžeci u Londonu!

Arsenal je golom Trosara nadoknadio gol minusa iz prve utakmice, pa ukupnim rezultatom 1:1 "tobdžije" i Porto odlaze u produžetke.

• 22:55

Barsa je u četvrtfinalu!

Fudbaleri Barselone savladali su u revanšu Napoli 3:1 i posle 1:1 u prvoj utakmici - obezbedili su plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja, 23. put u istoriji kluba.

• 22:46

83' - GOL! Levandovski donosi Barsi 3:1

Odličan napad Barse i Levandovski postiže gol za 3:1 - Katalonci imaju dva gola prednosti i desetak minuta ih deli od četvrtfinala!