Sjajna atmosfera i dobra fudbalska predstava viđene su u Beogradu u teškom trenutku za ruski narod
Zvezda pobedila Zenit, Srbi i Rusi iz Beograda poslali podršku stradalima u Moskvi© FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ruski Zenit rezultatom 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezda i Zenit u nastavili da gaje bratske odnose, ali je ovoga puta rezultat bio u drugom planu posle tragedije koja se u petak dogodila u Moskvi.

Igrači i navijači dve ekipe pružili su podršku stradalima u terorističkom napadu u moskovskom tržnom centru, u kojem je život izgubilo više od 130 ljudi.

Pred više od 40.000 navijača na tribinama viđena je otvorena, interesantna i dinamična utakmica u kojoj su oba trenera isprobala igrače koji su imali manju minutažu u dosadašnjem toku sezone.

Vladan Milojević je od standardnih igrača izveo Uroša Spajića, Pitera Olajinku, Gejlora Kangu i Šerifa Ndiaja, dok su šansu dobili mnogi mladi igrači, neki koji su čak i na pozajmicama u Grafičaru i OFK Beogradu.

Olajinka je bio najraspoloženiji, imao nekoliko dobrih pokušaja, a najbolju šansu za domaće u prvom delu igre propustio je Nikola Knežević.

U nastavku je ruski klub bio ofanzivniji, pa je u 60. minutu trebalo da dođe do vođstva, ali sudija Jovan Šegrt i njegovi pomoćnici nisu videli da je lopta prešla gol-liniju posle šuta Erohina. Dva minuta kasnije Isidor je pogodio stativu i tada je sreća bila na strani srpskog šampiona.

Crveno-beli su potom krenuli u pritisak koji se isplatio u samom finišu susreta.

U 82. minutu Čorni je loše reagovao u kaznenom prostoru, lopta je došla do Nikole Kneževića, koji se oslobodio čuvara i potom je zakucao u mrežu za 1:0!

Time je i postavio konačan rezultat u utakmici u kojoj je rezultat ipak bio u drugom planu.

• 23. mar 2024 • 20:56

20:56

90+2' Kraj utakmice! Zvezda je pobedila Zenit 1:0!

U utakmici u kojoj rezultat nije bio u prvom planu, Zvezda je minimalnim rezultatom (1:0) pobedila Zenit u Beogradu.

• 20:51

88' Guteša dva puta brani udarce Zenitovih igrača

U dva navrata Zenitovi igrači su šutirali ka golu Zvezde, ali je Guteša bio siguran.

• 20:45

82' GOOOL! Zvezda vodi protiv Zenita!

Period dobre igre crveno-beli su krunisali u samom finišu utakmice. Čorni je loše reagovao u kaznenom prostoru, lopta je došla do Nikole Kneževića, koji se oslobodio čuvara i potom je zakucao u mrežu za 1:0!

• 20:37

73' Umalo da Mituljikić donese prednost Zvezdi

Jovan Mituljikić, koji je nekoliko minuta ranije ušao umesto svog brata blizanca Nikole, imao je sjajnu šansu. Katai je idealno centrirao sa leve strane, mladi napadač zahvatio loptu glavom kod penala, ali je ona otišla malo pored desne stative.

• 20:34

70' Ponovo prete gosti

Sada je i Kovalenko želeo da savlada Gutešu sa distance, nije šutirao u okvir gola.

• 20:28

62' Sada i stativa spasava crveno-bele

Snažno je šutirao Isidor sa ivice kaznenog prostora, ali je ponovo okvir gola bio uz crveno-bele.

• 20:25

60' Najbolja prilika za Zenit u dosadašnjem toku susreta

Nakon sat vremena igre klub iz Sankt Peterburga je trebalo da vodi, pošto je Erohin sjajno uhvatio centaršut sa leve strane i šutirao sa nekih desetak metara. Zatresao je prečku, lopta je prešla gol-liniju, ali sudijska ekipa nije videla da je gol regularan.

• 20:17

54' Olajinka zamalo pogodio za Zvezdu

Piter Olajinka je najraspoloženiji igrač Zvezde večeras i malo je nedostajalo da donese prednost svojoj ekipi. Šutirao je snažno sa linije šesnaesterca, lopta je prohujala iznad prečke.

• 20:08

46' Počelo drugo poluvreme

Nastavljena utakmica na stadionu "Rajko Mitić".

• 19:49

45' Kraj prvog poluvremena, bez golova u Beogradu

Posle prvih 45 minuta otvorene igre nije bilo golova, rezultat na pauzi je 0:0.