Srbija pobedila Kipar, ali nije popravila utisak iz Moskve

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je kao gost selekciju Kipra sa 1:0 u prijateljskom meču
Srbija pobedila Kipar, ali nije popravila utisak iz Moskve© FSS

Uspeli su "orlovi" uz dosta muka da dođu do trijumfa na gostovanju u Larnaki.

Ipak, daleko od toga da su izabranici Dragana Stojkovića popravili utisak koji su ostavili u Moskvi, kada su izgubili od Rusije 4:0.

Prvih 10-ak minuta meča su obećavali i delovalo je da će reprezentativci Srbije pokazati razliku u kvalitetu dve selekcije.

Već u sedmom minutu je viđen pogodak.

Slobodan udarac na protivničkoj polovini, fantastično je izveo Lazar Samardžić.

Fudbaler Udinezea je iskoristio nepostavljenu odbranu domaćih, proigrao Sergeja Milinkovića Savića, koji je utrčao u peterac i uspeo da prosledi loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, Samardžić je ponovo bio glavni akter, pošto je njegov udarac u šesnaestercu izblokiran rukom.

Sudija je pokazao na belu tačku, ali je neprecizan sa bele tačke bio Aleksandar Mitrović, pošto mu je golman Kipra pročitao nameru i odbranio udarac.

Od tog momenta, pa sve do kraja meča, igralo se u znatno slabijem ritmu.

Imala je Srbija svoje šanse da postigne drugi gol, ali one nisu bile dovoljno konkretne.

Takođe, imali su "orlovi" i određenu dozu sreće u nekoliko situacija.

Kipar ima za čime da žali, pošto je u tri situacija umalo stigao do izjednačenja.

Jednom je stativa bila saveznik selekcije Srbije, dok su u druge dve situacije, domaći fudbaleri loše reagovali u samoj završnici.

Utakmicu je obeležio i momenat na samom početku drugog poluvremena, kada je Dušan Tadić ušao u igru i tako postao igrač sa rekordnim brojem nastupa u nacionalnom dresu.

Srbija je odigrala drugi pripremni meč pred Evropsko prvenstvo, koje se ove godine održava u Nemačkoj.

"Orlovi" će do kraja priprema odigrati prijateljske duele sa Švedskom i Austrijom.

• 25. mar 2024 • 19:52

19:52

Kraj meča, Srbija je savladala Kipar

Golom Sergeja Milinković Savića u sedmom minutu, Srbija je savladala Kipar sa 1:0.

• 19:45

88' - Šansa za Srbiju, Jović neprecizan

Tadić je uposlio svog napadača, ali je šut Jovića otišao malo pored gola domaćih.

• 19:22

65' - Kipar pogađa stativu, neverovatno kako nema gola

U dva navrata u istom minutu, Kipar je napravio dve najveće šanse na utakmici.

Prvo je Pitas izgradio poziciju za šut, odlično pokušao i pogodio stativu. U nastavku napada, usledio je centaršut sa desne strane, ali je Haralampus šutirao pored gola.

• 19:17

58' - Opasniji napad Srbije, ostaje 1:0

Napali su "orlovi" po levoj strani, ali je nedostajalo da "završni" pas bude bolji kako bi izbila ozbiljna prilika.

Akcija je završena udarcem u okvir gola rivala, ali nije bilo veće opasnosti.

• 19:02

46' - Nastavljen je meč, Dušan Tadić je novi rekorder Srbije

Izvršene su promene na obe strane, od kojih je svakako bitnija ona koju je napravio selektor Dragan Stojković.

Dušan Tadić je ušao u igru umesto Lazara Samardžića, čime je došao do 106. nastupa u nacionalnom dresu "orlova", što je rekord u nacionalnom timu Srbije.

• 18:44

Poluvreme: Kipar - Srbija 0:1

Najviše dešavanja viđeno je u uvodnih 15-ak minuta igre, kada je Srbija stigla do prednosti, a potom i promašila penal.

U nastavku prvog dela meča, nije viđeno previše uzbuđenja pred oba gola, pa "orlovi" na pauzu odnose prednost.

• 18:11

11' - Mitrović ne postiže gol iz penala

"Orlovi" nisu iskoristili penal i šansu da povećaju prednost.

Pročitao je golman Mal nameru Aleksandra Mitrovića, pa ostaje 1:0 za Srbiju nakon 11 minuta fudbala.

• 18:10

11' - Penal za Srbiju

Samardžić je šutirao, a lopta pogodila defanzivca Kipra u ruku. Sudija je pokazao na belu tačku.

• 18:06

7' - GOL! Srbija vodi, SMS je strelac

Brzo su "orlovi" izveli prekid, Samardžić je pronašao Milinković Savića, a ovaj uspeo da utrči i prosledi loptu u mrežu.