Poznati svi učesnici Evropskog prvenstva - Poljska i Ukrajina stižu u Nemačku

Sada znamo svih 24 učesnika završnog turnira i konačan izgled grupne faze
Poznati svi učesnici Evropskog prvenstva - Poljska i Ukrajina stižu u NemačkuGetty © PressFocus/MB Media / Contributor

Fudbalska reprezentacija Ukrajine plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je u Vroclavu pobedila selekciju Islanda sa 2:1 (0:1) u meču finala plej-ofa kvalifikacija.

Precizni za Ukrajinu su bili Viktor Cigankov u 54. minutu i Mihajlo Mudrik u 84. minutu. Jedini gol za Island postigao je Albert Gudmundson u 30. minutu.

Ukrajina je tako do završnog turnira stigla sa dve pobede u kojima je gubila na poluvremenu. Ova selekcija će na Evropskom prvenstvu igrati u E grupi, gde će joj protivnici biti Belgija, Rumunija i Slovačka.

Za to vreme, fudbaleri Poljske takođe su obezbedili plasman na EURO u Nemačkoj, pošto su nakon penala pobedili selekciju Velsa sa 5:4. Posle 120 minuta fudbala rezultat je bio 0:0, pa će Poljaci nastaviti niz učešća na velikim takmičenjima.

Oni će za rivale imati Holandiju, Austriju i Francusku u vrlo teškoj grupi D. Evropsko prvenstvo u Nemačkoj na programu je ovog leta od 14. juna do 14. jula. Evo kako sada izgledaju sve grupe na predstojećem turniru: