Siti i Arsenal odigrali za Liverpul - "redsi" se ponovo pitaju!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Brajton sa 2:1 u utakmici 30. kola Premijer lige, dok su Arsenal i Mančester siti odigrali bez golova - 0:0
Siti i Arsenal odigrali za Liverpul - "redsi" se ponovo pitaju!Getty © Peter Byrne/PA Images

"Redsi" su odradili posao protiv Brajtona, pa sada mirno mogu da gledaju derbi od kojeg, možda, mnogo toga zavisi u šampionskoj trci.

Loše je počeo meč po ekipu Jirgena Klopa, pošto je Brajton došao do prednosti već u drugom minutu - Dani Velbek je zatresao mrežu.

Ipak, nije gol previše potresao ili zabrinuo domaćina, pošto su crveni pritiskali i ređali šanse.

Igrao se 27. minut, kada je Liverpul došao do izjednačenja.

Luis Dijaz je smestio loptu u gol, a onda je tek postalo mučenje za goste sa juga.

Brajton je bio na konopcima, ali je imao sreće što je na semaforu stajalo 1:1 sve do 65. minuta.

Makalister je sjajno proigrao Salaha, a Egipćanin rutinski doneo preokret.

Šest minuta kasnije je Salah predivno asistirao Dijazu za novi gol, ali je VAR presudio da se neće važiti - Kolumbijac je bio u ofsajdu.

Jirgen Klop je upisao 300. pobedu kao menadžer Liverpula, a crveni su se vratili na čelo Premijer lige.

Arsenal i Mančester siti su imali priliku da preotmu lidersku poziciju posle svega 2-3 sata, ali na derbiju u Mančesteru nije bilo golova.

"Tobdžije" i "građani" su odigrali tvrd meč, bez previše prilika i uzbuđenja, a najbolju priliku propustio je Ake u prvom delu igre posle prekida.

Liverpul je prvi na tabeli sa 67 bodova, Arsenal ima 65, a Arsenal 64.

Do kraja šampionata će biti uzbudljiva borba, pošto je ostalo još devet utakmica.