Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Mančester junajteda sa 4:3 (2:2) u meču 31. kola Premijer lige
"Ludnica" u Londonu - Čelsi nakon preokreta u 101. minutu do pobede nad JunajtedomGetty © Robin Jones

Iako bi ovakav duel pre nekoliko godina možda odlučivao koja od ove dve ekipe bi stekla prednost u borbi za titulu, ovoga puta Čelsi i Junajted igrali su za prestiž i radost svojih navijača.

Tek na trenutak su "plavci" i "crveni đavoli" podsetili na neke mnogo bolje dane ovih klubova i priredili svojevrsni spektakl ljubiteljima fudbala.

Na "Stamford bridžu" se odvila sjajna utakmica, prepuna golova, uzbuđenja i preokreta, a konačnu reč imao je domaćin.

Nakon samo 20 minuta igre, Čelsi je već vodio sa 2:0 i delovalo je da je meč već tada mogao da se privede kraju.

Već u četvrtom minutu je Galager pogodio za prednost domaćina, a u 19. minutu je precizan sa bele tačke bio Palmer.

Junajted je odlučio da se uključi u meč i do kraja prvog poluvremena stigao do izjednačenja.

Igrao se 34. minut kada je Garnačo pogodio za 2:1, a tek pet minuta kasnije je Fernandeš bio strelac izjednačujućeg pogotka.

Uzbuđenja je bilo na obe strane, ali se relativno dugo čekalo na novu promenu rezultata.

Pravi šok nastao je na stadionu kada su gosti uspeli da kompletiraju svoj preokret.

Antoni je spoljnim delom kopačke u 67. minutu uposlio Garnača, a ovaj novim golom doneo Junajtedu prednost od 3:2.

Taman kad se pomislilo da Junajted ima konce utakmice u svojim nogama, usledila je sudijska nadoknada drugog poluvremena i nestvaran preokret.

Junak Čelsijeve pobede svakako je Kol Palmer, koji je do kraja meča stigao do "het-trika".

Nekadašnji fudbaler Sitija je u 100. minutu kaznio novu grešku odbrane gostiju i ponovo bio precizan sa penala.

Samo minut kasnije, u verovatno poslednjem napadu na meču, Palmer je uhvatio Junajted na spavanju kod kornera.

Ponudio se na dodavanje Fernandesa i uz malo sreće poslao loptu u mrežu za delirijum na tribinama.

"Plavci" su stigli do 12. pobede i 43. boda, ali se nisu pomakli sa 10. mesta na tabeli Premijer lige.

Junajted je ostao na šestom mestu, sa 48 bodova.