Novak Đoković savladao Aleksa de Minora 7:5, 6:4 i plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu
Đoković jači od grčeva i De Minora - srpski as među četvoricom najboljih u Monte KarluGetty © Mateo Villalba

Odavno Novak nije odigrao fizički zahtevniji meč nego protiv Aleksa de Minora, ali je uspeo da savlada Australijanca u dva seta i plasira se u polufinale mastersa u Kneževini.

Novak je obezbedio plasman među četiri najbolja tenisera u Monte Karlu prvi put od 2015. godine, kada je u finalu savladao Tomaša Berdiha i drugi put u karijeri osvojio turnir.

Novak je protiv Australijanca prošao kroz "raj i pakao", mučio se sa grčevima, ali i udarcima protivnika, međutim, u najvažnijim trenucima odigrao je taman koliko je bilo potrebno da dođe do pobede.

U prvom delu igre nije bilo brejka sve do 12. gema, kada Novak koristi set loptu i dolazi do prednosti u četvrtfinalu - 7:5.

A onda, u drugom setu, neverovatne scene na terenu - čak šest brejkova vezali su dvojica tenisera, a onda je Novak, kada je to bilo najpotrebnije, uspeo da doda gas i još jednom oduzme servis protivniku za pobedu - 6:4.

Đoković će u subotu igrati u polufinalu turnira, a protivnik će mu biti Kasper Rud.

Biće to Novakovo 77. masters polufinale u karijeri, čime je postavio novi rekord.

U prvom polufinalu sastaju se Stefanos Cicipas i Janik Siner.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond 5.950.575 evra.

• 12. apr 2024 • 18:17

18:17

Brejk za kraj - 7:5, 6:4!

Novak pravi još jedan brejk i sa 6:4 odlazi u polufinale mastersa u Monte Karlu.

• 18:13

Novak na gem od polufinala - 7:5, 5:4

Posle De Minora, uspeo je i Novak konačno da prekine niz izgubljenih servis gemova i vrati meč u "normalu".

Srpski as vodi 5:4, a Australijanac servira za ostanak u meču.

• 18:09

Prekinuta serija brejkova, 4:4 u drugom setu

Uspeva De Minor da osvoji svoj servis gem i prekida neverovatni niz brejkova u drugom setu.

• 18:03

Šesti brejk zaredom - 7:6, 4:3

Treći put zaredom Novak gubi svoj servis, De Minor ne odustaje i još jednom smanjuje rezultat.

• 17:56

Neverovatno, novi brejk za Novaka - 7:5, 4:2

Peti put uzastopno Đoković oduzima servis protivniku i vodi 4:2 u drugom setu.

U pojedinim trenucima Novak jedva stoji na nogama, razmene su izuzetno duge, a čini se da najbolji teniser sveta ima problema sa snagom.

• 17:51

Nastavljena serija brejkova, De Minor smanjuje na 7:5, 3:2

Još jedan brejk napravio je Aleks de Minor i smanjuje vođstvo Novaka u drugom setu na 3:2.

Ima problema Đoković na terenu, što Australijanac koristi i ostaje u životu.

• 17:45

Serija brejkova, Đoković vodi 3:1 u drugom setu

Treći put zaredom, Novak oduzima servis Australijancu i vodi 3:1 u drugom setu.

• 17:40

De Minor vraća brejk - 7:5, 2:1

Muči se Novak na terenu uprkos dobrom rezultatu koji je napravio, ali De Minor prvi put na meču oduzima servis prvom teniseru sveta i smanjuje na 2:1.

• 17:35

Brejk za Novaka na startu drugog seta - 7:5, 2:0

Već na startu drugog dela igre Novak pravi brejk i dolazi do prednosti od 2:0.

• 17:19

Novak osvaja prvi set 7:5!

Propustio je Novak dve vezane set lopte, ali ne i treću i posle velike borbe osvaja prvi set protiv De Minora 7:5.