Rune dao poslednji atom snage, ali Siner ide u polufinale Monte Karla

Janik Siner plasirao se u polufinale mastersa u Monte Karlu, pošto je sa 2:1 u setovima savladao Holgera Runea
Rune dao poslednji atom snage, ali Siner ide u polufinale Monte KarlaGetty © Mateo Villalba

Drugi teniser sveta Janik Siner obezbedio je duel sa Stefom Cicipasom u polufinalu Monte Karla, pošto je posle velike borbe u tri seta savladao Holgera Runea - 6:4, 7:6, 6:3.

Italijan je bio bolji rival od Danca, iako je bilo faza igre u kojima je Rune dominirao na terenu.

Siner je lako osvojio prvi set 6:4, zahvaljujući brejku koji je napravio u petom gemu.

Rune, koji je u četvrtak odigrao dva meča u Monte Karlu, nije se predavao, iako je bio na ivici porazu u drugom setu.

Danac je spasao šest brejk lopti (dva puta po tri vezane), a onda u taj-brejku i dve meč lopte, pa je sa 8:6 izborio treći set.

Rune je prvi propustio brejk priliku u odlučujućem setu, a Siner je iskusno dočekao svojih "pet minuta", oduzeo servis protivniku u osmom gemu i sa 6:3 zakazao duel sa Cicipasom.

Osim plasmana u polufinale, Siner je osigurao i drugo mesto na ATP listi bez obzira šta uradi u Kneževini, dok će Rune od sledeće sedmice ispasti iz deset najboljih na svetu.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond 5.950.575 evra.