Cicipas bolji od Sinera u "borbi divova" - Grk prvi finalista Monte Karla

Stefanos Cicipas prvi je finalista mastersa u Monte Karlu, pošto je sa 2:1 u setovima savladao Janika Sinera (6:4, 3:6, 6:4)
Cicipas bolji od Sinera u "borbi divova" - Grk prvi finalista Monte KarlaGetty © Julian Finney

Stefanos Cicipas savladao je Janika Sinera šesti put od devet odigranih međusobnih mečeva, pa se grčki teniser domogao finala mastersa u Monte Karlu.

U jednom zaista odličnom meču presudilo je Cicipasovo iskustvo i kvalitet na šljaci, ali i loše fizičko stanje u kom se nalazi drugi teniser sveta.

Grk je prvi zadao udarac, napravio brejk u trećem gemu meča i mirno priveo prvi set kraju - 6:4.

U drugom delu igre Siner je prvi došao do brejka, a onda odbio sve nalete Cicipasa, koji je u završnici seta propustio čak pet brejk lopti u poslednjem gemu - Italijan dolazi do izjednačenja 6:3.

U trećem setu višena je velika borba, ali su krenuli i problemi sa povredama italijanskog tenisera.

Siner je prvi došao do brejka, ali onda je u dva navrata zatražio medicinsku pomoć.

Cicipas je došao do svoje igre, iskoristio nešto slabije kretanje svog protivnika i preokrenuo rezultat za konačnu pobedu - 6:4.

Cicipas je tek drugi teniser koji je ove sezone savladao Sinera, posle Karlosa Alkaraza.

Grk će u nedeljnom finalu igrati za treći trofej u Monte Karlu u karijeri, a protivnik će mu biti pobednik duela između Novaka Đokovića i Kaspera Ruda.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond 5.950.575 evra.