Napoliju izmiče Evropa, ni dva vođstva nisu bila dovoljna za pobedu

Fudbaleri Napolija i Frozinonea, odigrali su nerešeno 2:2 (1:0) u meču 32. kola Serije A
Napoliju izmiče Evropa, ni dva vođstva nisu bila dovoljna za pobeduGetty © Francesco Pecoraro

Ponovo se u velikoj krizi rezultata nalazi tim iz Napulja.

Nakon pobede u prošlom kolu nad Moncom i dobrim startom u meču sa Frozinoneom, delovalo je da aktuelni šampion pronalazi pravu formu.

Igrao se 16. minut kada je Politano pogodio za prednost domaćina, a asistent je bio Di Lorenco.

Do kraja prvog poluvremena, gosti su imali veliku šansu za izjednačenje, ali Soule nije iskoristio penal, već mu je golman domaćih uhvatio "živu" loptu.

Ono što nisu uspeli u 30, fudbaleri Frozinonea jesu u 50. minutu.

Veliki kiks napravio je golman Meret, Soule je uspeo da mu oduzme loptu, a strelac gola za izjednačenje bio je Šedira.

Ipak, Napoli je ubrzo stigao do novog vođstva. Oko 13 minuta kasnije, Kvaratskelija je asistirao Osimenu, a napadač Napolija postiže gol za 2:1.

Nisu uspeli izabranici trenera Kalcone da se odbrane u preostalem vremenu.

Igrao se 73. minut, kada je Šedira postigao svoj drugi pogodak i ispotaviće se, postavio konačnih 2:2.

Nakon 32 odigrane utakmice u domaćem prvenstvu, Napoli ima 49 bodova i zauzima tek osmo mesto na tabeli.

Frozinone je došao do bitnog boda u borbi za opstanak, pa je sada 18. sa 27 bodova, što je bod manje od timova koji su izvan zone ispadanja.