Njukasl "petardom" ispratio Šefild u drugu ligu, Junajted ispustio pobedu

Ekipa Šefild junajteda i matematički je ostala bez šansi za opstanak u Premijer ligi, nakon ubedljivog poraza od Njukasla od 5:1
Njukasl "petardom" ispratio Šefild u drugu ligu, Junajted ispustio pobeduGetty © Michael Regan

Tri kola pred kraj Premijer lige, poznato je da će Šefild ići nazad u Čempionšip.

Iako su poveli na "Sent Džejms parku" protiv Njukasla, do kraja susreta viđen je preokret i ubedljiv trijumf domaćih.

Ahmedhodžić je u petom minutu doneo Šefildu vođstvo, ali je u 26. Isak izjednačio na 1:1.

Drugo poluvreme donelo je pravi krah gostiju, koji su primili još četiri gola.

Gimaraeš je u 54. doneo Njukaslu preokret, Isak u 61. minutu postigao gol za 3:1, da bi već u 65. autogol Ozborna doneo prednost "svraka" od 4:1.

Igrao se 72. minut kada je Vilson pogodio za "petardu" domaćina i konačnih Njukasl - Šefild 5:1.

Njukasl je pobedom stigao do 53. boda i sedmog mesta na tabeli Premijer lige.

Šefild je ostao na poslednjem mestu, sa tek 16 osvojenih bodova.

Ekipa Mančester junajteda ostvarila je novi kiks, pošto su ovoga puta ispustili pobedu protiv Barnlija.

Mučili su se "crveni đavoli" da dođu do gola protiv ekipe koja se nalazi na pretposlednjem mestu u Premijer ligi.

U 79. minutu je Antoni iskoristio poklon i grešku odbrane gostiju, pošto je pogodio za 1:0.

Taman kada je delovalo da će tim Erika ten Haga doći do pobede, usledio je kiks i greška golmana Onane, koji je napravio faul za jedanaesterac.

Precizan sa bele tačke bio je Amduni u 87. minutu.

Junajted je tako osvojio samo jedan bod, pa je sada šesti na tabeli sa 54 bodova.

Barnli je došao do bitnog boda u borbi za opstanak u Premijer ligi. Ekipa Vinsenta Kompanija ih ima 24, što je dva manje od izlaska iz zone ispadanja.