Holand kakvog fudbal poznaje, Norvežanin sa četiri gola vuče Siti ka tituli

Fudbaleri Mančester sitija savladali su kao domaćini ekipu Vulverhemptona sa 5:1 u meču 36. kola Premijer lige
Holand kakvog fudbal poznaje, Norvežanin sa četiri gola vuče Siti ka tituliGetty © James Gill - Danehouse

Siti je ponovo u "pol-poziciji" za osvajanje šampionata Engleske u fudbalu.

Tim iz Mančestera je na veoma ubedljiv način savladao Vulverhempton i napravio korak bliže zacrtanom cilju.

Glavna priča ovog meča bio je Norvežanin Erling Holand.

Našao se napadač "građana" na udaru kritika zbog nedavnih partija, ali je ponovo podsetio fudbalski svet šta je sve sposoban da uradi.

Holand je postigao četiri gola u pobedi svog tima, pošto je mrežu rivala pogađao u 12, 35, 48. i 54. minutu.

Strelac za domaćina bio je još i Alvarez u 85. minutu, dok je jedini gol za "vukove" postigao Hvang u 53.

Siti je stigao do 82. boda u dosadašnjem delu sezone, čime trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, ali uz meč manje od Arsenala.

Vulverhempton je 11. sa 46 bodova.

U narednom kolu, Siti će biti gost kod Fulama u Londonu, dok će Arsenal igrati protiv Mančester junajteda na "Old Trafordu".