Portugalija deklasirala Luksemburg, novi golovi za Ronalda

Reprezentacija Portugalije ubedljivo je pobedila u gostima Luksemburg (6:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo
Portugalija deklasirala Luksemburg, novi golovi za RonaldaGetty © Octavio Passos

Portugalija je ozbiljno ušla u duel i već posle pola sata igre imala veliku prednost.

Kristijano Ronaldo je načeo domaćina u devetom minutu.

Žoao Feliks je pogodio u 15. minutu, Bernardo Silva tri minuta kasnije, a Ronaldo novi gol postiže u 31.

Ronaldo je pre nekoliko dana postavio rekord po broju odigranih mečeva u dresu reprezentacije, a večeras je uvećao rekord koji već drži - po broju golova.

Ronaldo je ove večeri došao do 122. gola u dresu sa nacionalnim grbom.

Do kraja meča su pogađali Otavio i Leao, a napadač Milana je promašio i penal.

Island je ostvario najubedljiviju pobedu dana, pošto je sa 7:0 savladao Lihtenštajn u gostima.

Slovačka je sa 2:0 savladala BiH, a istim rezultatom je Italija bila bolja od Malte u gostima.

Finska je u gostima pobedila Severnu Irsku sa 1:0, a Slovenija sa 2:0 na svom terenu selekciju San Marina.

Engleska je sa 2:0 pobedila Ukrajinu, a golove su postigli Hari Kejn i Bukajo Saka.