Ajaks bez rešenja i u nastavku, Fejenord sa četiri gola slavio u derbiju

Fudbaleri Fejenorda savladali su kao gosti ekipu Ajaksa sa 4:0, u derbi meču šestog kola holandskog šampionata
Ajaks bez rešenja i u nastavku, Fejenord sa četiri gola slavio u derbijuGetty © Paolo Bruno

Nakon nekoliko prekida, skandala i par dana, završen je prvi ovogodišnji holandski "de klasiker".

Fejenord je savladao Ajaks sa više nego ubedljivih 4:0, čime je zadao dodatni "šamar" timu iz Amsterdama.

Utkamica koja je pre nekoliko dana prekinuta na stadionu "Johan Krojf", zbog protesta i divljanja domaćih navijača, nastavljena je pred praznim tribinama.

Fejenord je pre prekida meča vodio 3:0, a u nastavku je završio posao i postigao još jedan gol.

Santijago Himenez bio je junak gostujuće ekipe, pošto je postigao "het-trik".

Prvi put mrežu je zatresao u devetom, drugi put u 18, a treći gol postigao je u 59. minutu.

Gol za Fejenord postigao je i Paišao u 37. minutu meča.

Nakon pet odigranih utakmica, Ajaks ima tek jednu pobedu, dva remija i dva poraza.

"Kopljanici" sa pet bodova zauzimaju tek 14. mesto na tabeli.

Sa druge strane, Fejenord je došao do četvrte pobede u šest mečeva, ima 14 bodova i treći je na tabeli holandskog šampionata.