Noć iskupljenja na "teatru snova" - Megvajer strelac, Onana odbranio penal

Golom Harija Megvajera, Mančester junajted došao do prvih bodova u grupnoj fazi Lige šampiona
Noć iskupljenja na "teatru snova" - Megvajer strelac, Onana odbranio penalGetty © Jan Kruger

Fudbaleri Mančester junajteda upisali su prvu pobedu u Ligi šampiona, pošto su sa 1:0 savladali Kopenhagen.

Krenuo je ofanzivno Junajted, ali je bodove obezbedio defanzivac, često osporavan i kritikovan - Hari Megvajer.

Bivši kapiten "crvenih" đavola je postigao jedini gol na meču, u 72. minutu meča, kada je glavom sproveo loptu u mrežu.

Dramatično je bilo u završnici, pošto je Mektominej skrivio penal.

Nakon potvrde VAR-a, Džordan Larson (sin proslavljenog Henrika, nekadašnjeg fudbalera Junajteda) je prišao lopti.

Međutim, Andre Onana ga je pročitao i odbranio penal u poslednjim momentima igre.

U prvom današnjem meču ove grupe, Bajern je u gostima pobedio Galatasaraj sa 3:1.

Bajern je prvi sa devet bodova, Galatasaraj ima sedam, Junajted je na tri, dok Kopenhagen ima jedan bod.

Madridski Real je u gostima pobedio Bragu sa 2:1.

Rodrigo je doneo prednost gostima u 16. minutu, Belingem je povisio u 61, a samo dva minuta kasnije je poraz ublažio Đalo.

U drugom meču ove grupe, Napoli je u gostima pobedio Union u Berlinu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Raspadori u 65. minutu meča.

Real je prvi sa devet bodova, Napoli drugi sa šest. Braga ima tri, dok je nemački tim bez bodova.

Arsenal je u gostima savladao Sevilju sa 2:1.

Martineli je zatresao mrežu u nadoknadi prvog dela igre, a Žezus je povisio na početku drugog dela.

Nemanja Gudelj je u 58. minutu doneo nadu domaćima, ali je londonski tim na kraju odneo bodove iz Andaluzije.

U drugom meču grupe, Lens i PSV su odigrali nerešeno - 1:1.

Arsenal je prvi sa šest bodova, jedan manje ima Lens, dok po dva imaju Sevilja i PSV.

Sosijedad je u gostima pobedio Benfiku sa 1:0, golom Mendeza u 63. minutu.

U prvom meču ove grupe, Inter je sa 2:1 savladao Salcburg.

Sosijedad ima sedam bodova, koliko i drugoplasirani Inter, Salcburg ima tri, dok je Benfika bez bodova.