Jedna pobeda za slavni Ajaks čitave sezone znači da se trenutno umesto za titulu bore za opstanak u elitnom rangu
Ajaks je poslednji na tabeli: Užasi velikana se nastavljaju, PSV ga razbio "petardom"© Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Fudbaleri PSV-a pobedili su u nedelju popodne na svom terenu ekipu Ajaksa rezultatom 5:2 (1:2) u derbi meču 10. kola holandskog šampionata.

"Kopljanici" iz Amsterdama su tako nastavili sa serijom katastrofalnih rezultata ove sezone, zbog koje je najtrofejni holandski klub sada na poslednjem mestu na tabeli Eredivizije.

Tri gola za PSV postigao je reprezentativac Meksika Irving Lozano u 20, 60. i 72. minutu. Po jednom u strelce su se upisali Luk de Jong u 49. i Ismael Saibari u 53. minutu. Golove za goste postigli su Branko van den Bomen u 10. i Brajan Bobi u 40. minutu.

PSV je prvi na tabeli sa 30 bodova. Klub iz Ajndhovena ove sezone nije izgubio nijedan meč u domaćem prvenstvu, a u narednom kolu će gostovati Heraklesu.

Ajaks je poslednji na tabeli sa samo pet bodova iz osam utakmica. Klub iz Amsterdama će u narednom kolu na svom terenu dočekati Volendam i pokušati da tako konačno prekine seriju užasnih rezultata.