Anja Crevar i Andrej Barna u polufinalu Svetskog prvenstva u plivanju

Dvoje srpskih plivača će se u sredu uveče boriti za plasman u finale
Anja Crevar i Andrej Barna u polufinalu Svetskog prvenstva u plivanjuGetty © Jared C. Tilton / Staff

Srpska plivačica Anja Crevar plasirala se u polufinale trke u disciplini 200 metara delfin na Svetskom prvenstvu u Dohi, dok je Andrej Barna stigao do polufinala u trci na 100 metara slobodno.

Crevar je osvojila šesto mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pošto je 200 metara isplivala za dva minuta, 11 sekundi i 63 stotinke. Ona je ostvarila 10. rezultat u kvalifikacijama. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Dankinja Helena Rozendal Bah (2:09.21).

Devojka iz Pančeva će plivati u prvom polufinalu, koje je na programu u sredu od 18.16 časova.

Srpski plivač Andrej Barna je osvojio treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pošto je 100 metara slobodnim stilom isplivao za 48,31 sekund.

Barna je na kraju osvojio sedmo mesto u kvalifikacijama. Kinez Džani Pan imao je najbolji rezultat u kvalifikacijama (47,82 sekunde), a srpski plivač će se takmičiti u drugom polufinalu koje je na programu u sredu od 17.30 časova.

Ipak, do polufinala nije stigla Nina Stanisavljević koja je u disciplini 50 metara leđno zauzela ukupno 25. mesto, sa vremenom 29,00 sekundi.