Atletiko izbacio Inter nakon penala, Dortmund bolji od PSV-a

Ekipa Borusije iz Dortmunda, eliminisala je PSV i plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona. Atletiko Madrid je nakon boljeg izvođenja penala, izbacio prošlogodišnjeg finalistu, ekipu Intera
Atletiko izbacio Inter nakon penala, Dortmund bolji od PSV-aGetty © Denis Doyle

Imao je Inter sve u svojim rukama, tačnije nogama, ali je dozvolio Atletiku preokret.

Italijanski tim je u Madrid stigao sa prednošću od jednog gola iz prvog meča.

"Jorgandžije" su bile primorane da igraju otvorenije, što je Inter iskoristio i prvi stigao do vođstva.

Dimarko je u 33. minutu pogodio za goste iz Milana, ali je samo dva minuta kasnije stigao odgovor od domaćina.

Grizman je pogodio za 1:1 i dao nadu svom timu za preokret.

Dugo je na semaforu stajao taj rezultat, sve do 87. minuta, kada je Simeoneov tim postigao novi gol.

Depaj je pogodio za 2:1, čime je Atletiko nadomestio zaostatak iz prve utakmice.

Otišao je meč u produžetke, u kojima se rezultat nije menjao, pa je pobednika ovog dvomeča, odlučila penal serija.

Tamo je Inter šutirao veoma loše, pošto su prvo promašili Sančez u drugoj, a potom i Klasen u trećoj seriji.

Veliki pritisak bio je na Lautaru, koji je u petoj seriji šutirao preko gola, pa je Atletiko upisao pobedu i plasman u četvrtfinale.

Precizni za tim iz Madrida, bili su Depaj, Rikelme i Korea.

U četvrtfinalu je i Borusija Dortmund, koja je eliminisala PSV.

Nemački tim je slavio kao domaćin sa 2:0, što ukupnim rezultatom 3:1, označava kraj za Holanđane.

• 13. mar 2024 • 23:43

23:43

Atletiko ide u četvrtfinale, Inter eliminisan!

Lautaro Martinez je prebacio gol, pa je Atletiko slavio u penal seriji sa 3:2.

• 23:42

Četvrta serija: Atletiko - Inter 3:2

Aćerbi i Korea su bili precizni, pa će Atletiko u narednoj seriji imati šansu da završi ovaj dvomeč.

• 23:40

Treća serija: Atletiko vodi 2:1

Prvo je Oblak odbranio penal Klasenu, a potom je Rikelme bio precizan, pa Atletiko vodi 2:1 nakon tri serije penala.

• 23:39

Druga serija: Ostaje 1:1, obe ekipe promašile penal

Nisu postigli gol Sančez na jednoj, a Saul na drugoj strani. Ostaje 1:1.

• 23:37

Prva serija: Sigurni Čalhanoglu i Depaj

Odlično su penale izveli turski i holandski fudbaler. Rezultat nakon prve serije penala je 1:1.

• 23:32

Penali u Madridu!

Ni nakon drugog produžetka, Atletiko i Inter nisu mogli da odluče pobednika dvomeča.

Penali će se šutirati u Madridu.

• 23:14

Kraj prvog produžetka, rezultat se nije menjao

Još uvek je nerešeno u ukupnom rezultatu u meču Atletika i Intera.

Na redu je drugih 15 minuta produžetka.

• 22:53

90+5' GOL! Dortmund je obezbedio prolaz

Marko Rojs, heroj Dortmunda, stavlja tačku na meč sa PSV-om.

• 22:51

Produžeci u Madridu!

Igraće se još ove večeri u glavnom gradu Španije.

• 22:50

90+3' Kakvu priliku nije iskoristio Atletiko!

Imao je Atletiko priliku da obezbedi prolaz, Grizman je odložio loptu na nekih deset metara od gola, ali je Rikelme šutirao preko gola.