Leverkuzen nezadrživo grabi ka tituli, Bajern pao i u Hajdenhajmu

Fudbaleri Leverkuzena napravili su još jedan korak ka tituli, pošto su u Berlinu savladali Union 1:0, dok je Bajern posle nestvarnog preokreta poražen u Hajdenhajmu
Leverkuzen nezadrživo grabi ka tituli, Bajern pao i u HajdenhajmuGetty © Ulrik Pedersen/DeFodi Images

Još jedna pobeda Leverkuzena, ovoga puta u Berlinu protiv Uniona, bila je dovoljna da se ekipa Ćabija Alonsa dodatno približi osvajanju istorijske titule šampiona.

Jedini gol za "farmaceute" postigao je Florijan Virc duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, sa bele tačke.

Mladić, koga neki vide uskoro i u Realu, doneo je Bajeru 16 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern, koji je nestvarno poražen u Hajdenhajmu.

Imali su Bavarci dva gola prednosti na poluvremenu, do koje su stigli golovima Kejna i Gnabrija, ali je domaćin u nastavku došao do preokreta.

Sesa i Klajndinst su u samo dva minuta doneli izjednačenje, a potonji i pobedu, golom u 79. minutu utakmice.

Šest kola pre kraja takmičenja u Bundesligi jasno je da će Leverkuzen prvi put u istoriji osvojiti titulu šampiona Nemačke.

U ostalim mećevima 28. kola, pobede na svom terenu ostvarili su Keln i Majnc, protiv Bohuma i Darmštada, dok je Lajpcig bio ubedljiv u Frajburgu - 4:1.

U derbiju kola od 18.30 sastaju se četvrtoplasirani Dortmund i trećeplasirani Štutgart.