Barselona šokirala PSŽ u spektaklu, Atletiko "tukao" Dortmund u Madridu

Posle 10 golova u utorak uveče, nova dva četvrtfinalna meča donela su još čak osam pogodaka
Barselona šokirala PSŽ u spektaklu, Atletiko "tukao" Dortmund u MadriduGetty © Franco Arland / Contributor

Fudbaleri Barselone pobedili su posle preokreta kao gosti u spektakularnoj utakmici Pari Sen Žermen rezultatom 3:2, dok je Atletiko u Madridu savladao Borusiju iz Dortmunda (2:1) u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Heroj pobede Barselone u Parizu bio je Rafinja. Brazilac je u 37. minutu doveo Barselonu u vođstvo, ali je PSŽ za samo tri minuta na startu drugog poluvremena stigao do preokreta.

Bivši igrač Barselone Osman Dembele je posle asistencije Kilijana Mbapea izjednačio u 48. minutu i veoma burno proslavio gol protiv nekadašnjeg kluba. Samo tri minuta kasnije Fabijan Ruiz je asistirao Vitinji za vođstvo "svetaca". Delovalo je tad da je Barselona u "nokdaunu", ali uspeli su Ćavijevi izabranici da se izdignu.

Rafinja u 62. minutu, posle dodavanja Pedrija izjednačio, da bi rezervista Andreas Kristensen golom posle kornera Ilkaja Gindogana doneo Barseloni pobedu i prednost pred revanš.

Atletiko je posle 32 minuta imao dva gola prednosti protiv nemačkog kluba, ali nije uspeo da je sačuva do kraja. Rodrigo de Paul je načeo goste već u 4. minutu, a posle asistencije Antoana Grizmana Samuel Lino je u 32. minutu povećao na 2:0.

Borusija je smanjila na konačnih i prihvatljivih 1:2 golom rezerviste Sebastijana Alea u 81. minutu. Revanš mečevi igraće se sledećeg utorka.

U utorak su u prvim mečevima četvrfinala Real i Mančester Siti odigrali 3:3, a Arsenal i Bajern 2:2. U prvom polufinalu će se sastati bolji iz ta dva duela, a u drugom pobednici dvomeča koji su igrani večeras.

• 10. apr 2024 • 22:55

22:55

Kraj i u Madridu - Atletiko slavio 2:1

Gotovo je i u Madridu - Atletiko je slavio 2:1. Poveli su golom Rodriga de Paula na startu meča, potom je Lino duplirao prednost, da bi u nastavku Sebastijan Ale smanjio zaostatak Dortmunda koji bi mogao debelo da im znači u revanšu 16. aprila.

• 22:53

Kraj u Parizu - pobeda Barselone 3:2

Neverovatna utakmica sa pet golova i dva preokreta. Povela je Barselona preko Rafinje, potom PSŽ sa dva gola za tri minuta stiže do 2:1, ali onda opet Rafinja trese mrežu. Na kraju, Kristensen u prvom dodiru s loptom uspeva da postavi konačnih 2:3 za goste iz Katalonije!

• 22:41

81' - Gol u Madridu, Dortmund smanjuje na 2:1

Evo nade za Dortmund - Nemci stižu do pogotka u Madridu i sada je 2:1 za Atletiko!

Strelac je Sebastijan Ale koji u 81. minutu daje nadu Dortmundu pred završnicu, ali i pred revanš u Dortmundu.

• 22:35

77' - Neverovatno, Barselona sada vodi 3:2!

Novi preokret u Parizu! Kako je ušao Kristensen u igru umesto De Jonga, centaršuta iz kornera na tri metra, tamo Donaruma opet pravi grešku i ne istrčava, a Danac glavom smešta loptu u mrežu!

• 22:33

75' - Stativa za PSŽ, ostaje 2:2!

Mogao je PSŽ još jednom da povede. Sada je Dembele odlično utrčao, šutirao u dalji ugao, ali stativa se isprečila.

Barsa ima sreće.

• 22:28

70' - Solidan pokušaj Rafinje

Brazilac je hteo i "het-trik", pokušao je iz slobodnog udarca lukavo oko živog zida, ali siguran je Donaruma ovog puta.

• 22:20

62' - Novi šok, Barselona stiže do 2:2!

Napadao je PSŽ i napadao, bili su u naletu posle dva pogotka u nizu, ali sada je ponovo Rafinja utišao "Park prinčeva".

Lopta Pedrija preko kompletne odbrane PSŽ-a, a Rafinja "iz prve" sjajno šutira i Donaruma je nemoćan.

• 22:09

51' - Kakav preokret, PSŽ vodi 2:1

Neverovatan preokret Pari Sen Žermena u tri minuta. Veliki broj igrača je učestvovao u akciji, Li za Ruiza, ovaj za Vitinju koji šutira i Ter Štegen je nemoćan.

Mučio se PSŽ u napadu celo poluvreme, a sada su za samo nekoliko minuta uspeli da u potpunosti slome Barselonu!

• 22:05

48'- Gol za PSŽ, Dembele za 1:1

Bio je PSŽ-u potreban brz pogodak u nastavku i odmah su do njega stigli preko bivšeg igrača Barselone Usmana Dembele.

Odlično se snašao u kaznenom prostoru i posle finte uspeo da snažno šutira.

• 21:48

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na oba meča, a u Parizu je Barselona šokirala domaći PSŽ golom Rafinje. Za to vreme, Atletiko ima veliku prednost protiv Dortmunda - 2:0, a Nemci su se tek malo probudili posle drugog gola.