Leverkuzen i dalje bez poraza, Liverpul bez čuda u Bergamu

U polufinalu Lige Evrope igraće Atalanta, Leverkuzen i Roma, dok se u duelu Marselj - Benfika igraju produžeci
Leverkuzen i dalje bez poraza, Liverpul bez čuda u BergamuGetty © Rob Newell - CameraSport

Novi šampion Nemačke je u prvom meču na svom terenu slavio sa 2:0, a Vest Hem je bio na dobrom putu da poravna.

Posle 13 minuta igre, Antonio je doneo domaćinu prednost.

Igrao je domaćin ofanzivno, ali nije uspeo da dođe do drugog gola, pa je Leverkuzen u završnici meča došao do gola koji ga je sačuvao prvog poraza u sezoni.

Frimpong je izjednačio u 89. minutu meča.

Fudbaleri Rome su u velikom stilu došli do polufinala.

Nakon pobede u prvom meču protiv Milana (1:0), "vučica" je slavila i u revanšu na svom terenu.

Manćini je rešio prvi duel, a doneo je prednost Romi i u drugom - postigao je gol u 12. minutu.

Paulo Dibala je povisio na 2:0 deset minuta kasnije, a onda je Roma ostala sa desetoricom na terenu.

Zeki Čelik je dobio direktan crveni karton u 31. minutu.

Stefano Pioli je ubacio Luku Jovića u igru pre odlaska na odmor, a onda sve karte bacio na napad.

Milan je uspeo da dođe do gola, ali prekasno - u 86. minutu je Gabija zatresao mrežu.

Atalanta je, takođe, uspela da odbrani prednost iz prvog meča protiv Liverpula (3:0).

Liverpul je najavio magično veče, pošto je već u sedmom minutu došao do prednosti.

Ruđeri je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Salah je sigurno izveo penal.

Međutim, domaćin je u Bergamu potpuno zatvorio goste, pa je minimalnim porazom izborio plasman u polufinale.

Poslednji polufinalista se čeka, igraju se produžeci na meču Marselj - Benfika.