Odbrana vodila Seltikse do pobede u Majamiju, Boston vratio brejk

Košarkaši Bostona savladali su kao gosti ekipu Majamija 104:84 i tako poveli sa 2:1 u prvoj rundi plej-ofa Istočne konferencije NBA lige

Seltiksi su trijumfom u Majamiju vratili brejk, koji su košarkaši Hita napravili u drugom meču i ekipa Bostona, koja je bila najbolja u ligaškom delu takmičenja, sada vodi 2:1 u seriji.

Gosti su do pobede došli zahvaljujući zastrašujućoj odbrani, naročito u prvom poluvremenu utakmice, u kom su protivniku dozvolili samo 39 poena.

Seltiksi su u nastavku prilično kalko zadržali stečenu prednost iz prvog poluvremena i revanširali se Majamiju za poraz pre dva dana.

Nikola Jović ponovo je bio starter u ekipi Hita i ostavio je odličan utisak - ubacio je 15 poena, uhvatio 8 lopti i jednom asistirao.

Adebajo je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 20 poena, Tajler Hiro je dodao 15.

U ekipi Bostona, Džejson Tejtum i Džejlen Braun postigli su po 22 poena, Kristaps Porzingis dodao je 18.

Boston je vratio prednost domaćeg terena u seriji, a naredni meč igra se u noći između ponedeljka i utorka.