Real je novi šampion Španije, Barsa se brukala protiv Đirone

Fudbaleri Real Madrida novi su šampioni španskog prvenstva, pošto su savladali Kadiz sa 3:0, dok je Barselona poražena od Đirone 4:2
Real je novi šampion Španije, Barsa se brukala protiv ĐironeGetty © Denis Doyle

Nakon jedne sezone pauze, Real Madrid je ponovo šampion La lige.

Tim Karla Ančelotija je sa ubedljivih 3:0 savladao Kadiz, da bi potom čekao ishod katalonskog derbija između Đirone i Barselone, kako bi proslavio titulu.

"Los blankosi" su stigli do rekordne 36 titule u Španiji, što je devet više od Barse.

Strelci u pobedi Reala nad Kadizom bili su Dijaz, Belingem i Hoselu u 51, 68. i 93. minutu susreta.

Real je tako stigao do 27. pobede u 34 mečeva i sa 87 bodova stigao nedostižnu prednost na vrhu.

Delovalo je da će Barselona uspeti da barem odloži slavlje za nedelju dana, ali su se Ćavijevi izabranici propisno obrukali u duelu sa Đironom.

Povela je "Blaugrana" golom Kristensena u trećem minutu, ali je Dovbik samo dvadesetak sekundi kasnije izjednačio na 1:1.

Barsa je u nadoknadi vremena stigla do nove prednosti, pošto je Levandovski bio precizan sa bele tačke.

Imali su gosti prednost i kontrolu meča, ali je usledila katastrofalna završnica po njih.

Roberto je poklonio pogodak Portuu u 65. minutu, koji je doneo Đironi izjednačenje, a pokrenuo lavinu Đirone.

Za 10 minuta, domaćin je postigao čak tri gola i potpuno nokautirao favorizovanog rivala.

Gutijerez je u 67. pogodio za preokret, a novi gol Portua, ovog puta maestralnim volej udarcem, bacio Barsu na kolena i postavio konačnih 4:2 za Đironu.

Bio je ovo isti rezultat kojim je Đirona slavila i u prvom međusobnom duelu ove dve ekipe.

Pored poraza koji je ozvaničio titulu Real Madrida, Barselona je izgubila i drugo mesto na tabeli domaćeg šampionata.

Upravo je Đirona osvojila 74. bod, što je jedan više od katalonskog rivala.

Ukoliko završi sezonu na drugom mestu, Đirona će igrati Superkup Španije umesto Barselone.