Nepobedivi Leverkuzen herojski do finala, Atalanta prelomila Francuze

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Atalante plasirali su se u finale Lige Evrope, pošto su eliminisali Romu, odnosno Marselj
Nepobedivi Leverkuzen herojski do finala, Atalanta prelomila FrancuzeGetty © Boris Streubel - UEFA

Nakon remija Marselja i Atalante u Francuskoj u prvom meču, bilo je jasno da će odluka o finalisti i definitivno biti doneta nakon revanša.

Italijanska ekipa bila je bolji rival na svom terenu, te zasluženo slavila sa 2:0.

Prvi gol pao je tačno nakon pola sata fudbala, a strelac je bio Lukman.

Sedam minuta u drugom poluvremenu, bilo je potrebno francuskom timu da postigne još jedan, veoma bitan pogodak.

Igrao se 52. minut, a gol je postigao Rugeri.

Pokušavao je tim trenera Gasea da postigne barem jedan pogodak i učini završnicu uzbudljivijom, ali je Atalanta do kraja susreta postigla još jedan gol.

Ture je u nadoknadi zatresao mrežu gostiju i postavio konačnih 3:0.

"Boginja" se tako plasirala u finale Lige Evrope, koje će se ove godine održati u Dablinu.

Drugi finalista je ekipa Bajer Leverkuzena.

Delovalo je da će nemački tim upisati prvi poraz u sezoni, ali su igrači Leverkuzena ponovo priredili herojski podvig.

Sa dva gola u finišu meča, uspeli su da dođu do remija sa Romom i prolaza od 4:2 u ukupnom rezultatu.

"Farmaceuti" su u prvom meču slavili sa 2:0, pa je "vučica" imala težak zadatak.

Ipak, Roma je golovima Paredesa uspela da nadoknadi zaostatak.

Argentinac je bio strelac iz penala u 43. i takođe sa bele tačke u 66. minutu.

Trenutak koji je na kraju odlučio ovaj dvomeč, odvio se u 82. minutu susreta, nakon centaršuta Grimalda, kada je Mančini smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Igrao se 97. minut kada je Stanišić postigao pogodak koji je ostavio Leverkuzen u igri da čitavu sezonu u svim takmičenjima završi bez poraza.

Leverkuzen je tako došao do povoljnog rezultata i plasmana u finale takmičenja.

Finale Lige Evrope je na programu 22. maja.