Svet

Nezapamćena scena u srpskom fudbalu - Adžić na jednom meču dao dva gola direktno iz kornera

Fudbaleri Čukaričkog i subotičkog Spartaka odigrali su nerešeno 2:2 u meču 25. kola Superige Srbije, a meč je obeležio Luka Adžić

Teško je pronaći podatak ili setiti se scene da je jedan fudbaler postigao dva gola direktno iz kornera, na istoj utakmici.

To je za rukom, tačnije nogom, pošlo Luki Adžiću u duelu sa Spartakom.

Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije i član Crvene zvezde, u 29. minutu je izveo korner i oštro ubacio loptu ka golu rivala.

Ona nikoga nije dirala, već je na prvoj stativi matirala golmana gostiju.

Igrao se 51. minut kada je Adžić ponovio ovu majstoriju, samo je ovoga puta, lopta otišla na dalju stativu i od okvira gola prešla liniju.

Ipak, ni dva gola prednosti nisu bila dovoljna "brđanima" za tri boda.

Martinović je u 55. smanjio na 2:1, da bi bod gostima doneo Ubiparip u 81. minutu susreta.

Čukarički je tako ostao na četvrtom mestu na tabeli domaćeg prvenstva sa 39 bodova, dok je Spartak deveti sa 31.

U drugom meču odigranom u istom terminu Novi Pazar i Voždovac odigrali su takođe nerešeno, 2:2.

Suma je dao dva gola za domaćina, dok su golove za goste postigli Vilka i Savić.

Javor je sa 2:1 savladao ekipu Radnika - Gojković i Mićić doneli su prednost domaćinu u prvom poluvremenu, konačan rezultat u nastavku postavio je Oreščanin.

U poslednjoj utakmici današnjeg programa, Vojvodina je kao gost savladala ekipu IMT-a 1:3.

Golova za goste postigli su Lambulić (autogol) i Zadi (dva), dok je jedini strelac za "traktordžije" bio Miloš Luković.