Zvezda pobedila IMT, Bahar ponovo na "krovu" strahovao za posao

Crveno-beli se ponovo mučili u domaćem šampionatu
Zvezda pobedila IMT, Bahar ponovo na "krovu" strahovao za posao© FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT kao gosti sa 2:1 (2:0), u 13. kolu Superlige Srbije.

Šampion Srbije je na "krovu", gde je nedavno poražen od ekipe Voždovca", došao do četvrte uzastopne pobede, ali je trener Barak Bahar ponovo strepeo za posao.

Izraelac je posle turbulentnog perioda i nekoliko loših rezultata na "tankom ledu", pa mu je bio neophodan uspeh protiv "traktorista".

Nije bilo lako i moglo je lako da se desi da domaćin "ukrade" bodove velikom favoritu.

Činilo se da će sve biti rešeno u prvom poluvremenu, kada je Zvezda nokautirala IMT za pet minuta.

U 22. minutu je Žan-Filip Kraso nakon minijature pogodio sa nekih 17 metara i postigao sedmi gol u Superligi.

Već u sledećem pravom napadu, na semaforu je pisalo 2:0.

Vladimir Lučić, nekadašnji igrač IMT-a, asistirao je Piteru Olajinki, koji je rutinski poslao loptu u donji levi ugao.

U nastavku susreta gosti su smirili tempo, držali loptu i čuvali prednost.

Međutim, ponovo su primili gol, a ovoga puta mrežu im je načeo Viktor Radočaj. On je sjajno reagovao i iz prve lobovao golmana Zorana Popovića, koji je na poluvremenu ušao umesto povređenog Omrija Glazera.

Do kraja je srpski prvak ipak izdržao i upisao novi trijumf.

Zvezda je druga na tabeli sa 27 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Partizana.

Crveno-beli već za četiri dana igraju derbi protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, a potom ih očekuje duel sa Radnikom iz Surdulice.