Srpski košarkaš Nikola Jokić, isključen je sa meča Denvera i Detroita, zbog svađe sa arbitrima u drugoj četvrtini
Jokić i Meloun isključeni zbog svađe sa sudijama, Denver svakako pobedio DetroitGetty © Matthew Stockman

Iako su u prve dve četvrtine ostali bez najboljeg igrača i trenera, Nagetsi su uspeli da slave na gostovanju kod Detroita.

Nervozni su bili u redovima aktuelnog šampiona u susretu sa daleko najslabije plasiranom ekipom NBA lige.

U Denveru nisu bili zadovoljni sudijskim odlukama, zbog čega su sa meča zbog dve tehničke isključeni prvo Majk Maloun, a potom i Nikola Jokić.

Trener Nagetsa meč je završio u prvoj, a srpski košarkaš u drugoj četvrtini.

Jokić je smatrao da je u dva navrata fauliran u jednom posedu, ali se sudijska pištaljka nije začula.

Nakon žustre reakcije, arbitar je Jokiću pokazao drugu tehničku i put u svlačionicu.ž

Nikola je za 15 odigranih minuta uspeo da upiše devet poena i po pet skokova i asistencija, te je očigledno bio na putu ka novom tripl-dabl učinku.

Uprkos svemu, Denver je pokazao kvalitet i bez trenera i najboljeg igrača, pa je upisao pobedu rezultatom 107:103.

Nagetse su do trijumfa vodili Džekson sa 21 i Kaldvel Poup sa 20 poena.

Kod Detroita su se istakli Kaningem sa 27 i Begli sa 18 poena.

Denver je nakon dva vezana poraza, sada stigao do 10. pobede u 14 mečeva, čime se popeo na drugo mesto na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.

Detroit ne zna za trijumf već 12 vezanih utakmica i sa učinkom 2-13, nalazi se "zakucan" za poslednje mesto na tabeli Istoka.