Kragujevački Radničkog bolji od Javora, Napredak pobedio Novi Pazar

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su u Ivanjici ekipu Javora rezultatom 3:0 u meču 22. kola Superlige Srbije
Kragujevački Radničkog bolji od Javora, Napredak pobedio Novi Pazar© Суперлига

Ekipa iz Kragujevca je do četvrte uzastopne pobede u Superligi došla u prvom delu igre u Ivanjici.

Radnički je poveo u 37. minutu golom Milutina Vidosavljevića iz penala.

Potom je dva gola za goste postigao Kilijan Bevis - u prvom i trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Radnički je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 70. minutu isključen dvostruki strelac.

Radnički se trenutno nalazi na petom mestu na tabeli SLS sa 32 boda, dok je Javor 14. sa 21.

Radnički će u narednom, 23. kolu SLS u Kragujevcu igrati sa IMT-om, dok će Javor u Ivanjici dočekati Vojvodinu.

Napredak je na svom terenu pobedio Novi Pazar sa 3:1.

I na ovom meču su svi golovi viđeni u prvom delu igre.

Ognjen Mršić je u 17. minutu doneo prednost domaćima, povisio je Majdevac u 35. minutu sa penala, a zatim i Bastajić u 39.

Adem Ljajić je sa panala u nadoknadi prvog dela igre uspeo samo da ublaži poraz.

Novi Pazar je šesti na tabeli sa 30 bodova, dok Napredak ima 28 i nalazi se na desetom mestu.

U poslednjem današnjem meču, Vojvodina i Spartak su odigrali bez golova - 0:0.

U ponedeljak je na programu poslednji meč 23. kola SLS, a Mladost će u Lučanima od 16.30 časova dočekati Voždovac.

Radnički iz Niša je u petak u Beogradu savladao IMT 3:0, dok su u subotu odigrana tri duela 23. kola SLS i to: Radnik - Partizan 1:2, Crvena zvezda - Čukarički 3:0 i Železničar - TSC 2:3.