Inter za korak bliži tituli, na "Meaci" pala i Đenova

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu Đenovu 2:1, u poslednjoj utakmici 27. kola Serije A i sada imaju 15 bodova više od drugoplasiranog Juventusa
Inter za korak bliži tituli, na "Meaci" pala i ĐenovaGetty © Mattia Ozbot - Inter

Još jedan krupan korak napravili su neroazuri ka odbrani šampionske titule, zahvaljujući trijumfu protiv Đenove 2:1.

Nije Inter blistao na meču 27. kola Seria A, ali odigrao taman koliko je bilo dovoljno da se upišu nova tri boda i podigne razlika u odnosu na drugoplasirani Juventus na 15 bodova.

Aslani je doneo prednost ekipi Simonea Inzagija, da bi na 2:0 povisio Aleksis Sančez sa bele tačke.

U drugom poluvremenu jedini gol postigli su gosti - Vaskez je u 54. minutu pokušao da zakomplikuje finiš meča.

Ipak, Inter je bez većih poteškoća zadržao gol prednosti, došao do 23. pobede u šampionatu i čini se nedostižne prednosti u završnici šampionata.

Neroazuri u narednom kolu gostuju u Bolonji, a onda ih očekuje i revanš meč osmine finala Lige šampiona, protiv Atletika u Madridu.