Favoriti po planu u Bundesligi - pobede Bajerna, Dortmunda i Lajpciga

Fudbaleri Bajerna, Dortmunda i Lajpciga upisali su trijumfe u mečevima 29. kola Bundeslige i tako nastavili borbu za mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone
Favoriti po planu u Bundesligi - pobede Bajerna, Dortmunda i LajpcigaGetty © Hendrik Deckers/Borussia Dortmund

Šampionska trka u Bundesligi je završena, Leverkuzen će prvi put u istoriji postati šampion Nemačke, ali ostale ekipe iz vrha grčevito se bore za pozicije koje vode u elitno evropsko takmičenje naredne sezone.

Bajern je na svom terenu dočekao ekipu Kelna i slavio golovima u drugom poluvremenu - 2:0.

Rafael Gerero je doneo prednost Bavarcima u 65. minutu, da bi tri boda potvrdio Tomas Miler u sudijskoj nadoknadi meča.

U duelu dve Borusije slavili su gosti iz Dortmunda - 1:2.

Sva tri pogotka u Menhengladbahu viđena su u prvom poluvremenu - Sabicer je bio dvostruki strelac za "milionere", da bi rezultat smanjio Vober u 36. minutu.

Adejemi je početkom drugog dela zaradio crveni karton, ali domaćin to nije iskoristio i upisao je 12. poraz u sezoni.

Lajpcig je bio siguran na svom terenu, Volfsburg je savladan sa ubedljivih 3:0.

Olmo je u prvom poluvremenu načeo rivala, da bi u nastavku pobedu "bikovima" doneli Šeško i Openda.

Leverkuzen je prvi na tabeli sa 76 bodova i utakmicom manje, Bajern je na 63, Štutgart je skupio 60 (utakmica manje), dok Lajpcig i Dortmund dele četvrto i peto mesto sa po 56 osvojenih bodova.