Real je u polufinalu Lige šampiona - Siti na penale ostao bez evropske krune

Posle velike drame, najtrofejniji evropski klub je izbacio branioca trofeja i to posle boljeg izvođenja jedanaesteraca u Mančesteru
Real je u polufinalu Lige šampiona - Siti na penale ostao bez evropske kruneGetty © Naomi Baker / Staff

Fudbaleri Bajerna i madridskog Reala igraće međusobno u polufinalu Lige šampiona pošto su večeras eliminisali Arsenal pobedom 1:0, odnosno Mančester siti penalima - 4:3 (1:1 u regularnom toku).

Posle 3:3 u prvom meču u Madridu, revanš u Mančesteru nije bio tako spektakularan, a na kraju je rešen izviđenjem penala.

Prvi put od sezone 2004/05 jednaesterci su odlučivali ishod četvrtfinala Lige šampiona i prvi put je Mančester siti poražen u penal seriji, prethodna tri puta "građani" su prolazili dalje.

U prvoj seriji golman Sitija Ederson brani udarac Luke Modrića, ali zatim čuvar mreže Reala Andrej Lunjin brani veoma loše udarce Bernarda Silve i Matea Kovačića. Svi ostali igrači madridskog kluba postižu golove sa bele tačke i donose Realu plasman u polufinale.

Što se tiče regularnog toka meča, Real je na "Etihadu" poveo već u 12. minutu, Rodrigo je iz drugog pokušaja, posle odbrane Edersona, uspeo da pošalje loptu u mrežu iz neposredne blizine. Siti je posle toga uglavnom kontrolisao igru i napadao, ali nije stizao do stoodstotnih prilika.

Domaćin je napokon izjednačio u 76. minutu, Kevin de Brujne je matirao dotle odličnog golmana Reala Lunjina.

U 82. minutu De Brujne je promašio stoodstotnu šansu, posle dodavanja rezerviste Žeremija Dokua prebacio je gol sa desetak metara, pa je ostalo 1:1 i meč je otišao u produžetak.

Real je u finišu prvog produžetka, u 105+2. minutu imao fenomenalnu šansu, ali je je Antonio Ridiger prebacio gol iz neposredne blizine.

Bajern je do pobede protiv Arsenala stigao golom Jozue Kimiha u 63. minutu. Vezista je bio strelac posle dodavanja Rafaela Gereira. Prethodno je na startu drugog poluvremena Leon Gorecka pogodio stativu. Posle 2:2 u prvom meču u Londonu Bajernu je minimalna pobeda bila dovoljna za prolaz u polufinale.

Trener Bajerna Tomas Tuhel postao je prvi nemački stručnjak koji sa tri različita kluba igrao u polufinalu Lige šampiona, ranije je to uspeo sa Pari Sen Žermenom i Čelsijem, sa kojim je 2021. godine i osvojio "ušati pehar".

Drugi polufinalni par čine Borusija iz Dortmunda i Pari Sen Žermen. Prve utakmice polufinala igraće se 30. aprila i 1. maja, a revanši 7. i 8. maja.

• 17. apr 2024 • 23:46

23:46

Gotovo je - Real je u polufinalu, Siti je ispao!

Za Siti je sada šutirao golman Ederson i matirao je kolegu Lunjina odličnim udarcem za 3:3.

Ali sada je momenat odluke za Real, a loptu uzima Ridiger - gol i Real je u polufinalu Lige šampiona!

• 23:45

Četvrta serija - Real ima 3:2

Foden je četvrti za Siti i postiže gol za 2:2.

Na redu za Real je Naćo koji postiže gol za 2:3.

• 23:44

Treća serija - sada Real vodi 2:1

Kovačić je treći za Siti i Lunjin još jednom brani udarac, drugi u nizu.

Lukas Vaskez je treći za Real i vrlo je siguran za 1:2!

• 23:43

Druga serija - Real stiže do 1:1!

Bernardo Silva šutira katastrofalno i Lunjin lako brani udarac po sredini gola.

Za Real je na redu Belingem i pogađa za 1:1.

• 23:41

Prva serija - Siti vodi 1:0!

Siti prvi šutira, a Hulijan Alvarez je odmah uzeo loptu i sjajno pogodio.

Za Real prvi šutira Modrić, ali Ederson brani!

• 23:35

Čekamo penale!

Završen je i drugi produžetak u Mančesteru i uprkos dominaciji Sitija, Real je uspeo da izdrži i dodatnih 30 minuta tokom kojih nije bilo baš toliko dešavanja.

Sada čekamo penale!

• 23:17

Kraj prvog produžetka - 1:1

I dalje bez golova posle 15 minuta u prvom produžetku.

Najbolju šansu je u samom finišu imao Antonio Ridiger za Real, ali je sa samo nekoliko metara bio neprecizan...

• 22:54

Kraj i produžeci!

Bajern je eliminisao Arsenal pobedom 1:0, kraj utakmice u Minhenu!

Za to vreme, 1:1 u Mančesteru pa će Siti i Real Madrid sada igrati produžetke!

• 22:40

82' - Nova šansa za Siti!

Zicer je imao sada De Brujne da sa penala donese potpuni preokret, ali nije lepo namestio telo pri ovom udarcu i lopta odlazi preko prečke Realovog gola.

• 22:34

76' - Gooool, Siti stiže do 1:1

Žeremi Doku je napravio promenu i uneo energiju po ulasku u igru umesto Griliša, a odlično se na kraju snašao Kevin de Brujne i uspeo da iskoristi slabo izbijenu loptu Ridigera.